Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemajolika blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: W MAJU 2
325983 odwiedzin | wpisów: 530, komentarzy: 1351, obserwuje: 253

W białym zamku

autor: majolika blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Bardzo długo zastanawiałam się, które z wnętrz zgromadzonych w ilościach hurtowych dziś pokazać. Za oknem buro jak w burowni;), nico się chce i jeszcze te inspiracje jakoś... mało inspirujące. Ale kto grzebie ten ma, biały zamek, et voila!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ulokowane w południowych Włoszech, w rejonie Apugli zamczysko to prawdziwy ewenement. Projekt zadziwiający na tak wielu płaszczyznach, że nie wiadomo co podziwiać bardziej- świadomych wartości historycznej i bezkompromisowych w kwestiach estetycznych właścicieli? Niesamowitą architekturę? A może nazwę kojarzącą się zupełnie bajkowo?  Trullihusen....
 Dla mnie podstawowym powodem, dla którego często wracam do tych zdjęć jest lekkość, którą udało się osiągnąć w ciężkich średniowiecznych murach. Efekt ouzyskano dzięki bardzo odważnemu ruchowi- ciemne sklepienia, ponure ściany, nawet kamienna podłoga zostały skąpane w mlecznej mgiełce. Zabieg ten wprowadził do olbrzymich przestrzeni z wcale nie tak wielkimi oknami niesamowitą świeżość i powietrze. Bogata faktura spatynowanych ścian nie konkuruje z wyposażeniem- wybrane przez właścicieli ( właścicieli agencji reklamowej - Mortena Angelo i Tinę Horstedtmeble) wolnostojące meble, w dużej części klasyki designu, "lewitują" nad posadzką na pajęczych konstrukcjach. Miękkie elementy, takie jak pufy, poduchy, pledy, wprowadzają pierwiastek ciepła i łagodzą szorstkość kamienia. Pozostałe elementy, nawiązujące do leciwego otoczenia, pomalowano na lśniącą biel i historyczne formy od razu wyglądają dużo szczuplej.

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Więcej  zdjęć i cały artykuł do przeczytania na BLOGUzapraszam też na  majolikowy profil FB ;pączkowo- walentynkowe inspiracje w natarciu!


Komentarze (3)
autor:zacisze  dodano: 2013-02-05 | 14:15:53
fajne te wnętrza, chciałoby sie tam spędzić troche czasu, nie wiem dlaczego ale mi łasuchowi od razu przyszły do głowy Raffaello, takie jakies banalne powiązanie kolorów, czy może raczej miękkości i lekkości;)
Odpowiedź do zacisze
autor:majolika  dodano: 2013-02-05 | 15:52:57
haha, masz rację- nic tylko rozłożyć się przed tym kominkiem i wcinać Raffaello;)
autor:poddebemmurator  dodano: 2013-02-05 | 18:28:36
Nienawidziłam bieli. Od pewnego czasu mam wrażenie, że chyba się starzeję, bo gusta mocno mi się zmieniają. Cegła na biało to moje marzenie.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48578
Liczba wpisów:206330
Liczba komentarzy:872146
Liczba zdjęć:762141
Użytkownicy online:246
Pow. użytkowa: 120.3 m²
Pow. użytkowa: 94.3 m²
Pow. użytkowa: 101.8 m²
Pow. użytkowa: 69.7 m²